Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyskie policjantki w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozmawiały z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Data dodania: 7 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariuszki wałbrzyskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” pojawiły się w jednym z hipermarketów, gdzie z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego rozmawiały o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wsparły również działania „Noś odblaski, bądź widoczny”. Podczas kilkugodzinnego spotkania, poza rozmową z młodymi mieszkańcami Wałbrzycha, policjantki przeprowadziły dyskusję z seniorami o czyhających na nich zagrożeniach oraz udzielały informacji wszystkim osobom zainteresowanym służbą w Policji.

Policjantki podczas wizyty w jednym z wałbrzyskich hipermarketów omówiły zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Przekazały także informacje nt. właściwego przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Ponadto przedstawiły zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych. Dzieci, ale także dorośli w nagrodę za udział w dyskusji otrzymali różnego rodzaju gadżety, w tym zawieszki odblaskowe na plecaki.

Funkcjonariuszki wałbrzyskiej komendy rozmawiając z seniorami, omówiły zagadnienia dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych. Przedstawiły różne metody działania oszustów oraz poinformowały, w jaki sposób można się przed nimi ustrzec. Podczas spotkania policjantki odpowiedziały na szereg pytań i wyjaśniły wątpliwości seniorów dotyczące zachowania się w określonych sytuacjach.  

Poza tym podczas rozmów funkcjonariuszki opowiedziały o codziennej służbie, możliwościach rozwoju zawodowego, jakie daje praca policjantki, a także satysfakcji, którą  niesie ze sobą pomaganie innym. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogły dowiedzieć się, jak wygląda krok po kroku proces rekrutacji, jakie wymogi musi spełniać kandydat, jakie dokumenty należy złożyć i jakie testy oraz badania należy przejść.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. 604 – 426 – 995

 

Galeria