Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyski policjant wystartował w Zimowym Janosiku

Data dodania: 23 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjant z Wałbrzycha, aspirant sztabowy Grzegorz Karwacki wystartował w biegu na pograniczu polsko-słowackim w „Zimowym Janosiku”. 55-kilometrowa trasa ultramaratonu, ze względu na trudne warunki i zalegający śnieg na różnych odcinkach została skrócona do 42 km. Nasz reprezentant, który ukończył bieg przyznał, że momentami zamarzały nawet żele energetyczne i napoje. Życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych.

-15 stopni Celsjusza nie przestraszyło zagorzałych pasjonatów sportów biegowych. Ponad 300 zawodników wystartowało w sobotę o godzinie 7 ze słowackiego Zdziaru by pokonać najdłuższy dystans zawodów, czyli „Spacer Murgrabiego”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z przewyższeniami. + 1200 m, - 1600 m. Do mety usytuowanej po polskiej stronie granicy - w Niedzicy - funkcjonariusz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dobiegł po 5 godzinach i 29 minutach.

Organizatorzy zdecydowali się skrócić dystans z 55 do 42 km, gdyż na dużej części trasy zalegał śnieg uniemożliwiający przeprowadzenie zawodów. Asp. szt. Grzegorz Karwacki przyznał, że momentami zamarzały nawet żele energetyczne i napoje. Naszemu doświadczonemu funkcjonariuszowi Komisariatu Policji II w Wałbrzychu po raz kolejny życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Galeria