Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyski policjant na trzecim stopniu podium w kolarskim VIII Memoriale Sławomira Rubina

Data dodania: 17 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął asp. szt. Tomasz Łabędź – policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - podczas zawodów w kolarstwie szosowym. VIII Memoriał Sławomira Rubina będący V etapem Klasyków Ziemi Łódzkiej odbył się w Tuszynie koło Łodzi. Kolarze w kategorii Masters M40 i M50 mieli do pokonania cztery 22,5-kilometrowe rundy.

Start i meta usytuowane zostały w Tuszynie, a trasa przebiegała przez pobliskie miejscowości. Lista startowa w obu kategoriach VIII Memoriału obejmowała łącznie kilkudziesięciu zawodników. Asp. szt. Tomasz Łabędź w klasyfikacji generalnej obu kategorii znalazł się na 8 pozycji, a w kategorii M40 uplasował się na najniższym stopniu podium, pokonując 90 kilometrów w czasie 2:15:11.

Wałbrzyski policjant na finiszu przegrał z liderem o jedyne 5 sekund, a do drugiej pozycji stracił sekundę mniej. Przypominamy, że policjant przygodę z kolarstwem szosowym rozpoczął w 2005 roku, natomiast pierwsze poważne starty zaliczył w roku 2010. Wtedy to uzyskał licencję zawodnika kategorii Masters. Do tej pory asp. szt. Tomasz Łabędź wziął udział w kilkudziesięciu imprezach zorganizowanych na terenie Polski oraz wystartował w kilku zawodach na terytorium Austrii. Reprezentujący na co dzień klub Huzar Bike Academy zawodnik w ostatnich trzech latach 6-krotnie uplasował się na najniższym stopniu podium w kat. M-40. Dwa lata temu m. in. zdobył brązowy medal podczas zawodów w Złotoryi, Zagrodnie i dwukrotnie w Sokołowie Podlaskim, a w 2016 roku zajął 3 miejsce podczas imprezy sportowej w Parzęczewie.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria