Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali wandala – zniszczył figurkę „Górnika Sztygara”

Data dodania: 30 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie figurki ceramicznej "Górnika Sztygara", ustawionej na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Straty jakie spowodował sprawca sięgają prawie 3 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie figurki - popularnego "gwarka". Do zdarzenia doszło na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Zamkowej w Wałbrzychu. Sprawca kopał w figurkę czym spowodował jej uszkodzenie. Następnie uciekł  z miejsca zdarzenia w kierunku ul. Moniuszki. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez uczelniany monitoring.

Skierowany na miejsce policyjny patrol bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymał wandala. Straty jakie spowodował mężczyzna oszacowane zostały na kwotę prawie 3 tysięcy złotych. Podczas dalszych czynności procesowych 38-latek przyznał się do popełnienia czynu. Trafił do policyjnego aresztu.

Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

 

Galeria