Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyscy policjanci wzięli udział w festynie z okazji Dnia Dziecka w Boguszowie-Gorcach

Data dodania: 1 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Boguszowscy policjanci oraz funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzięli udział w zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi zademonstrowali sprzęt służbowy oraz rozmawiali z najmłodszymi głównie o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas wakacji.

Impreza zorganizowana została na terenie boiska wielofunkcyjnego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska motocykle oraz radiowozy policyjne, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień w służbie przez funkcjonariuszy. Wszystko w ramach promocji zawodu policjanta wśród najmłodszych.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami zainteresowanym dzieciom funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz Boguszowa - Gorc omówili zasady właściwego spędzania czasu wolnego w ramach programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mowa była także o bezpieczeństwie w górach oraz podczas wycieczek pieszych w obszarach leśnych. Festyn był także okazją do porozmawiania z uczestnikami o postępowaniu w kontaktach z nieznajomymi, również w internecie. W imprezie udział wzięło łącznie ponad 100 osób.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Galeria