Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego otrzymali podziękowania za udzielnie pomocy mężczyźnie

Data dodania: 4 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Pełnili służbę na terenie miasta, kiedy podbiegł do nich mężczyzna informując, że jego kolega właśnie zasłabł. Wałbrzyscy policjanci oceniając, że jego życiu i zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo i liczyć się może każda minuta, pomogli poszkodowanemu i szybko dowieźli do szpitala, gdzie trafił on pod opiekę lekarzy. Teraz funkcjonariusze otrzymali podziękowania za swoją postawę.

Do zdarzenia doszło w rejonie ul. Parkowej w Wałbrzychu. Policjanci najpierw udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu na miejscu zdarzenia. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna zaczął uskarżać się na ból klatki piersiowej oraz drętwienie lewej części ciała. Był blady i spocony.

Policjanci oceniając, że jego życiu i zdrowiu może zagrażać niebezpieczeństwo i liczyć się może każda minuta, podjęli decyzję o szybkim przewiezieniu mężczyzny do szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. W trakcie działań policjanci ustalili, że osobą której udzielili pomocy był wracający z pełnionej służby do miejsca zamieszkania funkcjonariusz Służby Więziennej.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, za właściwą postawę dla policjantów ruchu drogowego, podziękowania złożył Dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy.

W liście czytamy między innymi: „… postawa podległych Panu funkcjonariuszy nie tylko wypełnia słowa roty ślubowania dotyczące wiernej służby Narodowi, ale przede wszystkim jest godnym do naśladowania przykładem szeroko rozumianej empatii, służbowej odwagi i profesjonalizmu w podejmowaniu czynności mających na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego...”.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wałbrzych)