Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyscy policjanci odzyskali skradziony sprzęt sportowy o wartości ponad 13 tysięcy złotych i zatrzymali nieuczciwego kuriera

Data dodania: 29 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Pracownik firmy kurierskiej wykradł z naczepy pojazdu mienie o wartości ponad 13 tysięcy złotych i ukrył je w kabinie kierowanego przez siebie ciągnika samochodowego. Mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali policjanci prewencji komendy miejskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione przedmioty. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Nieuczciwy kurier trafił w ręce wałbrzyskich policjantów przed południem. Pracownicy firmy mającej swoją siedzibę w Szczawnie-Zdroju zauważyli, że dostawca dziwnie się zachowuje. Mieli podejrzenie, iż mógł przyjechać kierowanym przez siebie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Wezwali więc na miejsce policjantów prewencji, którzy ustalili, że wałbrzyszanin jest trzeźwy. Funkcjonariusze postanowili jednak dokładnie sprawdzić, czym może być podyktowane nerwowe zachowanie mężczyzny. W trakcie czynności policjanci w kabinie ciągnika samochodowego odnaleźli skradzione z naczepy mienie, które miało trafić na półki sklepowe. To między innymi odzież sportowa oraz kijki do chodzenia. Straty oszacowane zostały przez właściciela na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty, teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

7 MB

Galeria

Powiązane wiadomości