Ta strona używa plików cookie!
close

Wałbrzyscy policjanci odzyskali skradzione telefony

Data dodania: 12 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci odzyskali dwa skradzione telefony komórkowe. Ich łączna wartość wyceniona została na kwotę blisko 1450 złotych. Oba urządzenia trafiły już do swoich właścicieli.

Do pierwszej kradzieży doszło w jednym z mieszkań w Wałbrzychu. Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Wałbrzychu szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest jeden z lokatorów. Mężczyzna po zdarzeniu przekazał telefon innej osobie, która zastawiła go lombardzie. Policjanci już po kilku dniach odzyskali skradziony aparat telefoniczny. Za popełnione wykroczenie sprawcy grozi dotkliwa kara finansowa. Osoba, która pomagała w zbyciu telefonu także nie uniknie odpowiedzialności karnej za swój czyn.

W drugim, podobnym przypadku mieszkaniec Wałbrzycha w ciągu dwóch dni ukradł dwa różne telefony komórkowe na terenie jednego z wałbrzyskich sklepów. Policjanci z Komisariatu I dzięki szybkiej interwencji odzyskali jeden z nich. Wartość obu telefonów wyceniona została na kwotę blisko 1500 złotych. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995