Ta strona używa plików cookie!
close

Wakacyjne Strefy Animacji w głogowskiej Marinie

Data dodania: 24 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

„Wakacyjne Strefy Animacji” to wspólne działania służb i instytucji, na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas wakacji. Najmłodsi głogowianie poprzez zabawę i uczestnictwo w pokazach służb ratowniczych, uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem uczestnicy akcji spotkali się 21 sierpnia w głogowskiej Marinie.

Głównymi partnerami akcji są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie, Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i SM „Nadodrze” Głogów. Do działań włączyły się m. in. Ochotnicza Straż Pożarna Smardzów oraz Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego Grupa Poszukiwawczo –Ratownicza SAR. Ratownictwo Wodne Sława.
Tym razem głównym przesłaniem działań było hasło: “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzieci uczestniczyły głównie w grach i pokazach służb ratowniczych.

Zabawy i pokazy dotyczyły takich problemów jak:
1. bezpieczeństwo nad wodą i na plaży,
2. bezpieczeństwo w domu, skutki zabawy z ogniem,
3. bezpieczeństwo na drodze, zasady zachowania  podczas kontaktu z osobą obcą,
4. bezpieczeństwo w górach,
5. prawidłowe zachowanie się w przypadku zagubienia i udzielanie pomocy przedmedycznej.
                           
Wszystkie działania mają na celu nauczyć dzieci oraz ich rodziców bezpiecznego zachowania podczas wakacji i pobytu na plaży, nad wodą, czy w górach. Pokazują także jak spędzić czas bez używek i przemocy. W ramach działań zaplanowano kolejne edycje akcji.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

Galeria