Ta strona używa plików cookie!
close

Wakacyjne spotkanie z dziećmi

Data dodania: 18 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Dzielnicowy z bolesławieckiej komendy spotkał się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Policjant poruszył zagadnienia związane unikaniem zagrożeń, adresowane do najmłodszych, którzy będą przebywać w czasie wolnym na kolonii, obozie lub w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu uczestniczył w spotkaniu z dziećmi odbywającym się w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Wiedzy. Podczas spotkania, które miało miejsce w ramach działań pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’, najważniejszym tematem był bezpieczny wypoczynek podczas trwających wakacji.

Dzielnicowy przypominał o zasadach korzystania z kąpielisk, organizacji wycieczek pieszych i właściwej postawie w kontaktach z obcymi osobami. Dodatkowo omówiono jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jakie mogą wystąpić zagrożenia oraz konsekwencje wynikające z publikacji zdjęć oraz danych osobowych w sieci. 

Na koniec spotkania policjant rozdał wszystkim uczestnikom ulotki edukacyjno-informacyjne zawierające zasady bezpiecznej kąpieli oraz zdjęcia znaków jakie można spotkać na kąpieliskach.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990

 

Galeria