Ta strona używa plików cookie!
close

Wakacyjne spotkanie w złotoryjskiej komendzie

Data dodania: 21 sierpnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Milusińscy odwiedzili siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Dzieci wysłuchały prelekcji o pracy policjantów oraz o tym, jak być bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się policjantce, która opisywała zdarzenia losowe oczekując na odpowiedzi najmłodszych, co zrobić gdy ... Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie przekąski oraz opaski odblaskowe.

18 sierpnia br. złotoryjską komendę odwiedziły dzieci będące pod opieką Pani Eweliny Posadowskiej zajmującej się organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Mł. asp. Iwona Król-Szymajda opowiedziała maluchom na czym polega praca policjantów i jak są wyposażeni do codziennej służby. Nie zabrakło też pogadanki o podstawowych zasadach bezpieczeństwa panujących podczas wypoczynku.

Policjantka przeprowadziła z uczestnikami, krótkie scenki sytuacyjne tj. zagubienie się podczas koncertu; zagubienie się w sklepie oraz na wycieczce; otwieranie drzwi osobom obcym; odbieranie telefonów w domu; przyjmowanie darmowych prezentów od nieznajomych; wrzucanie zdjęć, filmików do sieci... mając na celu pobudzenie wyobraźni dziecka i wyczulenie go na różnego rodzaju zagrożenia. Mówiono o prawidłowych reakcjach i zachowaniach, tak aby dzieci już od najmłodszych lat potrafiły wpływać na bezpieczeństwo swoje oraz innych osób.

Ponadto Kierownik Referatu Ruchu Drogowego asp. sztab. Artur Kuba przypomniał milusińskim o zasadach panujących podczas poruszania się po drodze. 

Policjanci wręczyli każdemu dziecku słodki upominek oraz element odblaskowy, tłumacząc, jego istotną rolę dla poprawy bezpieczeństwa pieszego na drodze. Podczas spotkania dzieci obejrzały radiowóz, do którego mogły wsiąść i przy którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Iwona Król-Szymajda


nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria