Ta strona używa plików cookie!
close

Wakacyjna profilaktyka w powiecie złotoryjskim

Data dodania: 7 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, od kilku tygodni prowadzą działania informacyjne oraz edukacyjne dla dzieci i młodzieży, która ukończyła rok szkolny oraz dla uczestników kolonii i półkolonii, organizowanych na terenie powiatu złotoryjskiego. Spotkania odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Funkcjonariusze przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas trwającego letniego wypoczynku.

Wakacje to czas, kiedy policjanci ze Złotoryi organizują wiele spotkań dla dzieci i młodzieży kończących szkołę oraz dla uczestniczących w obozach, półkoloniach i koloniach letnich na terenie powiatu. Są one doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego policjanci odwiedzili szkoły podstawowe z terenu powiatu złotoryjskiego, gdzie podczas spotkań z ponad 2 tysiącami uczniów przypominali podstawowe zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

W tym tygodniu mundurowi odwiedzili uczestników kolonii szkoły zwiadowców przebywającej na terenie Zamku Grodziec. Podczas spotkania na dziedzińcu średniowiecznego obiektu funkcjonariusze przypomnieli dzieciom i młodzieży o zasadach odpowiedzialności prawnej nieletnich, szkodliwym działaniu wszelkich używek ze szczególnym zwróceniem uwagi na dopalacze i inne substancje niewiadomego pochodzenia, o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku nad wodą, podczas pieszych i rowerowych wycieczek, a także o bezpiecznych zachowaniach w pobliżu drogi.

Działania prewencyjne prowadzone przez złotoryjskich policjantów pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2018” wpisują się w ramy ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Pamiętajmy podczas wypoczynku nad wodą:

  • Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i na którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.
  • Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni).
  • Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi.
  • Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią.
  • Nie pływajmy po spożyciu alkoholu.
  • Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria