Ta strona używa plików cookie!
close

Wakacyjna profilaktyka na półkolonii organizowanej przez ZHP w Złotoryi

Data dodania: 31 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjantka ze Złotoryi, na co dzień zajmująca się profilaktyką wzięła udział w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w półkolonii organizowanej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Złotoryi. Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas trwających wakacji. Na koniec spotkania policjanci ruchu drogowego sprawdzili autokar, którym dzieci bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy mogły pojechać na wycieczkę.

Z uwagi na trwające wakacje, złotoryjscy policjanci kontynuują działania profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2018” i odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci oraz młodzieży na terenie powiatu. Funkcjonariusze dzielą się swoim doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa i jednocześnie powtarzają z najmłodszymi zasady bezpiecznego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem wypoczynku nad wodą.

Jedno z takich spotkań odbyło się w siedzibie Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Złotoryi. Zajęcia dla dzieci i młodzieży zostały przeprowadzone w ramach odbywających się tam półkolonii. Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas wakacji oraz w czasie dziecięcych zabaw. W spotkaniu uczestniczyła policjantka z miejscowej jednostki, na co dzień zajmująca się profilaktyką, która udzieliła najmłodszym porad jak poruszać się po drodze, przypomniała o obowiązkowym wyposażeniu jednośladu, a także zachęcała do korzystania z kasku rowerowego oraz elementów odblaskowych. Nie zabrakło rad jak zachować się na kąpieliskach oraz innych terenach wodnych.

Po spotkaniu podopieczni wspólnie ze swoimi opiekunami wybierali się na wycieczkę, stąd też policjanci ruchu drogowego dokonali sprawdzenia autokaru, którym miała się poruszać kolonia. Zweryfikowano m.in. stan trzeźwości kierowcy, jego uprawnienia oraz stan techniczny pojazdu. Autokar pozytywnie przeszedł policyjną kontrolę, a dzieci bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy mogły ruszać na wycieczkę.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości