Ta strona używa plików cookie!
close

Letnie spotkanie z dziećmi dotyczące bezpieczeństwa

Data dodania: 8 lipca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" gościli w komendzie grupę dzieci z półkolonii. Była to przede wszystkim wspaniała okazja do rozmowy na temat bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym. Dzieci rozpoczęły wycieczkę od obejrzenia stanowiska kierowania, gdzie odbierane są zgłoszenia telefoniczne, między innymi z numerów alarmowych.

W trakcie spotkania poruszono tematy związane z bezpiecznym zachowaniem nad wodą, poruszaniem się po drogach, w kontaktach z osobami obcymi oraz podczas wypoczynku letniego w miejscach zamieszkania. W trakcie prelekcji prowadząca wskazała najmłodszym numery telefonów alarmowych i właściwą reakcję w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy.

Przypomniano dzieciom o zakazie przyjmowania od osób obcych poczęstunku oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są lepiej widoczni dla kierujących.

Podczas spotkania z technikiem kryminalistyki nasi goście mogli zapoznać się ze specyfiką pracy na miejscu zdarzenia oraz sposobem elektronicznego ściągania odbitek linii papilarnych.

W trakcie wizyty policjantka przekazała dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas wakacji i na co dzień. Dzieci miały możliwość odwzorowania swoich linii papilarnych na karcie pamiątkowej

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

 

Galeria