Ta strona używa plików cookie!
close

W trakcie kontroli pojazdu wpadło dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności i jeden, przy którym policjanci znaleźli skradziony telefon

Data dodania: 1 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci, patrolujący nocą ulice miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Okazało się, że spośród trzech pasażerów, dwóch jest poszukiwanych, a trzeci posiada przy sobie utracony telefon komórkowy. Wszyscy trafili prosto do policyjnego aresztu, a samochód zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

Trzy osoby wpadły w ręce policjantów po rutynowej kontroli drogowej. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu sprawdzali nocą teren wrocławskich Krzyków. Tuż przed północą postanowili przeprowadzić kontrolę pojazdu, w którym jechały trzy młode osoby. Od samego początku nocnej kontroli osoby w pojeździe zachowywały się nerwowo. Gdy policjanci zaczęli je sprawdzać w policyjnych systemach, okazało się dlaczego. Dwaj mężczyźni, 34 oraz 24 - latek poszukiwani byli z dyspozycją doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego. Zostali zatrzymani. Mają na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu: oszustwa, kradzież z włamaniem i rozbój.

Wkrótce po tym, jak dwójka mężczyzn została zatrzymana, kajdanki trafiły na ręce trzeciego mężczyzny. Policjanci ujawnili przy 21-latku telefon komórkowy, który zarejestrowany był jako utracony. Kradzież telefonu zgłoszona została na terenie wrocławskiego Rakowca. Wszyscy mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu. Samochód, którym się poruszali zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

Mężczyźni poszukiwani byli za popełnione wcześniej przestępstwa. Jeden z nich musi jeszcze przesiedzieć w więzieniu blisko 4 lata, a drugi ponad 5 lat. W przypadku trzeciego policjanci ustalają, w jakich okolicznościach wszedł on w posiadanie skradzionego przedmiotu. Przypomnijmy, że za przestępstwo paserstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
693 – 403 – 817