Ta strona używa plików cookie!
close

W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Utracił prawo jazdy

Data dodania: 7 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci ruchu drogowego z Głogowa zatrzymali do kontroli młodego kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali wniosek do starosty o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy.

Policjanci ruchu drogowego z głogowskiej komendy pełniący służbę na drodze krajowej nr 12 w Wilkowie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 110 km/h. Kierowca, 25 – letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, jechał z tą prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego zachowania kierowcy skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 - 904 - 452