Ta strona używa plików cookie!
close

W terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Podczas kontroli okazało się, że jest pod wpływem alkoholu

Data dodania: 3 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci legnickiej drogówki w trakcie pełnionej służby zauważyli fiata poruszającego się ze znaczną prędkością w terenie zabudowanym. W związku z tym funkcjonariusze wykonali odpowiedni pomiar. Okazało się, że kierowca jechał 103 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. 36-latek stracił już swoje uprawnienia i odpowie teraz przed sądem.

2 sierpnia br. o godzinie 12.20 na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy policjanci drogówki dokonali pomiaru prędkości poruszającego się fiata. Kierowca jechał 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze w związku z tym wykroczeniem zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało kierującym był 36-letni mieszkaniec Legnicy, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że prowadzący pojazd ma blisko 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy.

Mężczyzna za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i przekroczenie prędkości o ponad 53 km/h odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara aresztu lub grzywna do 5 tys. złotych. Ponadto sąd może odebrać mu prawo jazdy nawet na 15 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649