Ta strona używa plików cookie!
close

W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który kradł kosmetyki w galeriach handlowych - w chwili zatrzymania miał przy sobie też skradzionego… łososia o wartości blisko 400 zł

Data dodania: 21 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże perfum i kosmetyków o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych. Sprawca działał na terenie całego miasta, a funkcjonariusze namierzyli go w okolicy jednej z galerii handlowych. Mężczyzna miał przy sobie skradzione opakowania z łososiem o wartości blisko 400 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży mienia. To nie pierwsza kradzież na jego koncie. O dalszym losiepodejrzanego zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komisariatu Policji na wrocławskim Grabiszynku otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach ze sklepów z kosmetykami. Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. W wyniku sprawdzeń monitoringu, obserwacji miejsc oraz ustaleń i rozpytań świadków, namierzyli osobę, która może być odpowiedzialna za te kradzieże.

Policjanci potwierdzili też, że wytypowany mężczyzna był wcześniej wielokrotnie notowany za różne przestępstwa przeciwko mieniu. Odbywał też karę pozbawienia wolności. Później potwierdził się również fakt, że kradł perfumy z drogerii na terenie całego Wrocławia. Jak ustalili funkcjonariusze, odwiedził również aptekę, z której ukradł kremy odmładzające. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę blisko 5 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę na 33-latka, w którą wpadł w okolicy galerii handlowej na terenie wrocławskich Krzyków. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas kontroli okazało się, że ma przy sobie opakowania z łososiem o wartości blisko 400 złotych. Policjanci ustalili, że ukradł je chwilę wcześniej z jednego z pobliskich sklepów spożywczych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży mienia w tzw. recydywie. Oznacza to, że może grozić mu teraz kara nie do 5, a nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wrocław)

 

Powiązane wiadomości