Ta strona używa plików cookie!
close

W pudełku zamiast butów trzymał... marihuanę. Policjanci przechwycili ponad 875 porcji narkotyku

Data dodania: 14 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci ze Świebodzic zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie substancji odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można by uzyskać ponad 875 porcji handlowych tego narkotyku. 24-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie substancji odurzających.

Mundurowi podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego pod łóżkiem ujawnili pudełko po butach sportowych z zawartością suszu koloru zielonego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 875 porcji tego narkotyku.

Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu, a 24-latek do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Świebodzic usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za posiadanie znacznych ilości substancji odurzających grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do lat 10. Natomiast osoba zajmująca się handlem substancjami zabronionymi, może spędzić w więzieniu 8 lat.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. Szymon Szczepaniak 
tel. 607 – 317 – 642