Ta strona używa plików cookie!
close

W ostatni weekend wakacji policjanci będą dbali o bezpieczeństwo osób powracających z letniego wypoczynku

Data dodania: 28 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Zbliża się ostatni weekend wakacji, a co za tym idzie - większa ilość pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zwykle liczba policjantów. Działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas powrotów z letniego wypoczynku.

W najbliższy weekend należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Zauważalne będzie wzmożone natężenie ruchu na drogach przy miejscowościach wypoczynkowych oraz dużych miastach, a także większe nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami.

Na terenie Dolnego Śląska nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci ruchu drogowego, którzy podczas prowadzonej akcji pn. "Ostatni weekend wakacji" trwającej od 30 sierpnia do 1 września br. oprócz kontroli prędkości, zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny aut.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Zależy ono głównie od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na jazdę, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Stosujmy zasadę: 2 godziny jazdy - 20 minut przerwy, spędzanej najlepiej w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

nadkom. Kamil Rynkiewicz
Sekcja Prasowa
KWP we Wrocławiu

 

Powiązane wiadomości