Ta strona używa plików cookie!
close

W obszarze zabudowanym jechał z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona - stracił uprawnienia

Data dodania: 24 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze złotoryjskiej drogówki zatrzymali kierującego, który wykazał się skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, na drodze z wyznaczonymi licznymi przejściami dla pieszych, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, pędził o 53 km/h za szybko. Mieszkaniec gminy Złotoryi został ukarany wysoką grzywną, punktami karnymi i zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego w Złotoryi. Około godziny 21 funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, patrolujący drogę wojewódzką W328 zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którego kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Złotoryja. Mężczyzna wykazał się skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, ponieważ w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h, gdzie wyznaczonych jest kilka przejść dla pieszych pędził aż 93 km/h. Tak szybka jazda w godzinach wieczornych, kiedy na drodze panują niekorzystne warunki, mogła skończyć się tragicznie.

Kierowcy za popełnione wykroczenie zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo ukarany został wysokim mandatem i otrzymał 10 punktów karnych.

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Nie zabijaj!” przypominamy kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość oraz alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich kierowców!

Zachowajmy rozsądek na drodze i przestrzegajmy przepisów, szczególnie w okresie jesienno-zimowym!

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923