Ta strona używa plików cookie!
close

W metalowej puszcze trzymał narkotyki trafił na 2 miesiące do aresztu

Data dodania: 4 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Za posiadanie narkotyków, przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili przy mężczyźnie niewielkie ilości suszu roślinnego w postaci marihuany. Natomiast po przeszukaniu mieszkania podejrzanego policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, z której można by było przygotować około 620 porcji tego środka odurzającego. Marihuana ukryta była w metalowej puszce oraz między ciuchami w szafce. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa i został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Jak się okazało zatrzymany to 26–letni mieszkaniec gminy Lubin. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze przechwycili marihuanę, z której można by było przygotować ponad 620 porcji handlowych. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło na terenie miasta podczas kontroli drogowej. Policjantom podejrzane wydało się nerwowe zachowanie kierowcy. Postanowili to sprawdzić i przeszukali mężczyznę.  Ujawnili przy nim niewielkie ilości marihuany. W trakcie dalszej pracy, podczas sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli środek odurzający w postaci marihuany, z którego można by było przygotować blisko 620 porcji.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 26–latka tymczasowy areszt.  

Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

nadkom. Krzysztof Zaporowski