Ta strona używa plików cookie!
close

VI Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym - drugi dzień zmagań

Data dodania: 16 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dziś, w czwartek w drugim dniu zwodów VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, policjanci rywalizowali w trzech konkurencjach: działania ratownicze na basenie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz akcja ratownicza z wykorzystaniem rzutki i łodzi wiosłowej. Zawody rozgrywane są pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewody Dolnośląskiego.

Zawodnicy podczas rywalizacji na basenie mieli do pokonania dystans 50 metrów. W jego połowie ratownicy podejmowali z dna basenu manekina /symulującego osobę tonącą/. Po przepłynięciu wymaganego dystansu, zawodnicy przechodzili do wyznaczonego miejsca, aby w sposób prawidłowy zaprezentować udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobie tonącej. Ostatnią konkurencją dzisiejszego dnia zawodów była tzw. akcja ratownicza kombinowana. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami posługiwania się rzutką ratowniczą, a następnie przy wykorzystaniu łodzi wiosłowej podjąć akcję ratowniczą.

W trakcie gdy w Trzebnicy na basenie rywalizowali policyjni wodniacy, mieszkańcy nie tylko mogli oglądać przebieg zawodów, ale również uczestniczyli w przygotowanym festynie na wodzie zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Każdy mógł z bliska zobaczyć zaprezentowany sprzęt policyjny, straży pożarnej, WOPR-u oraz straży miejskiej. Natomiast najmłodsi mogli wziąć udział w grach, konkursach i zabawach z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji.

DRUGI DZIEŃ ZAWODÓW – WYNIKI PO 4 KONKURENCJACH


indywidualnie:

1 miejsce - st. asp. Krzysztof SENK  ( KWP Wrocław )

2 miejsce - st. post. Rafał WIAK  ( KWP Wrocław )

3 miejsce - sierż. Piotr WILCZEWSKI  ( KWP Poznań )

Tabela wyników

 

drużynowo:

1 miejsce - KWP Wrocław

2 miejsce - KWP Poznań

3 miejsce - KWP Gorzów Wlkp.

TABELA - Klasyfikacja generalna

W ostatnim dniu zawodów, w piątek, policyjni wodniacy rywalizować będą w konkurencji - rajd łodzią z elementami ratownictwa wodnego. Odbędzie się ona w godz. 10.00-13.00, na Odrze, obok Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Jednocześnie podczas rywalizacji policyjnych wodniaków będzie prowadzony festyn prewencyjny na wodzie, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców. W trakcie tego wydarzenia zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci - m. in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, prezentację sprzętu policyjnego oraz innych służb ratunkowych. Natomiast najmłodsi będą mogli wziąć udział w malowaniu twarzy, grach, konkursach, zabawach z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji. Niewątpliwą atrakcją przygotowaną na zakończenie zawodów będzie pokaz działania funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego dolnośląskiej Policji. 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz dzieci do obejrzenia zawodów, kibicowania zawodnikom oraz do udziału w festynie.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria