Ta strona używa plików cookie!
close

Używajmy elementów odblaskowych – zadbajmy o własne bezpieczeństwo

Data dodania: 3 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Ponownie apelujemy, aby piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób szczególny stosowali się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym.

Używajmy elementów odblaskowych i nie lekceważmy obowiązku poruszania się lewą stroną drogi. Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują na popełniane wykroczenia eliminując z ruchu użytkowników, którzy w sposób rażący łamią prawo. Funkcjonariusze przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu do świtu po drodze poza obszarem zabudowanym musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Odblaski spowodują, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy, a to bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.
Zwracamy uwagę pieszym, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

Kierowca natomiast musi zachować szczególną ostrożność zbliżając się do oznakowanego przejścia i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który się już na nim znajduje.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529

 

Galeria