Ta strona używa plików cookie!
close

Używając noża napadli na 12-latkę – policjanci zatrzymali podejrzanych

Data dodania: 25 sierpnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Odpowiedzą za rozbój z użyciem noża na 12-letniej dziewczynce. Legniccy policjanci w ciągu jednej doby zatrzymali napastników, którymi okazali się 15 i 17 latek. Sprawcy zabrali pokrzywdzonej telefon komórkowy oraz pieniądze. Za rozbój z użyciem noża grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Legnicka komenda została powiadomiona o rozboju dokonanym na 12-letniej dziewczynce. Sprawcy grożąc dziecku użyciem noża kazali oddać wszystkie wartościowe rzeczy. Wystraszona dziewczynka oddała telefon i 10 zł, a dwaj napastnicy uciekli. Policjanci powiadomieni o tym zdarzeniu ustalili wszystkie okoliczności oraz poznali dokładny rysopis sprawców, który natychmiast został przekazany do wszystkich patroli w mieście. Funkcjonariusze zabezpieczyli również monitoring, na którym widać dwóch biegnących mężczyzn. Ich wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców. Już dzień później legnicki dzielnicowy pełniąc służbę zauważył jednego z podejrzanych, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 15-latka, który po wykonaniu czynności przyznał się do dokonania rozboju. Niespełna godzinę później policjanci zatrzymali wytypowanego drugiego z podejrzanych. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Legnicy.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu celem podjęcia dalszych decyzji. W przypadku nieletniego o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy
asp. szt. Robert Lemański

  
nadkom. Krzysztof Zaporowski 

 

 

Galeria