Ta strona używa plików cookie!
close

Uważajmy! Zgubiona karta została wykorzystana przez nieuczciwego znalazcę

Data dodania: 9 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie karty bankomatowej. Zamiast podjąć kroki w celu jej zwrotu do wydawcy lub właścicielowi, wielokrotnie z niej skorzystał.

Podejrzanego w tej sprawie zatrzymali boguszowscy policjanci. Mundurowi ustalili, że 52-latek znalazł kartę bankomatową, a następnie 18-krotnie przeprowadził za jej pomocą transakcje zbliżeniowe płacąc w sklepach za drobne zakupy. W ten sposób działał na szkodę 49-letniej mieszkanki Boguszowa Gorc. Pokrzywdzona straty oszacowała na kwotę 500 złotych.

52-latkowi za przywłaszczenie karty oraz wielokrotne jej użycie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić w przypadku, gdy stwierdzimy zagubienie lub kradzież karty płatniczej?

Należy ją natychmiast zastrzec. Zgubioną lub skradzioną kartę zastrzec można na infolinii swojego banku, w oddziale, w niektórych przypadkach także w bankowości elektronicznej. Można również zrobić to pod ogólnopolskim numerem telefonu uruchomionym specjalnie do zastrzegania kart przez Związek Banków Polskich: (+48) 828 828 828. Numer ten warto zapisać na liście kontaktów w swoim telefonie, aby w razie potrzeby nie tracić czasu na jego szukanie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 - 427 - 014