Ta strona używa plików cookie!
close

Utracona koparka warta 600 tysięcy złotych ujawniona na budowie przez wrocławskich policjantów

Data dodania: 4 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci OPP z Wrocławia ujawnili utraconą koparkę wartą blisko 600 tysięcy złotych. Funkcjonariusze interweniowali na budowie na wrocławskim Starym Mieście w związku ze zgłoszeniem awantury. W trakcie sprawdzania maszyny budowlanej kazało się, że figuruje ona jako utracona na terenie woj. śląskiego. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zostali wezwani na teren jednego z placów budowy, do rozstrzygnięcia sporu między pracownikami. Zdarzenie miało miejsce na terenie Starego Miasta, a obiektem nieporozumienia była maszyna budowlana o wartości blisko 600 tysięcy złotych. Interweniujący na miejscu policjanci dokładnie rozpytali uczestników zdarzenia i sprawdzili koparkę w policyjnych systemach informatycznych. Podczas interwencji okazało się, że maszyna figuruje jako utracona na terenie woj. śląskiego, a postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Katowic. Po wstępnym wyjaśnieniu okoliczności sprawy, sprzęt przekazano przedstawicielowi firmy budowlanej. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili policjanci z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście.

W świetle obowiązujących przepisów przywłaszczenie powierzonego mienia jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawiania wolności. Obecnie dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Katowic.

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

nadkom. Krzysztof Zaporowski