Ta strona używa plików cookie!
close

Uszkodził auto i groził pokrzywdzonemu. Został szybko zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 27 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Policjanci z wołowskiej komendy bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie samochodu osobowego oraz kierowanie gróźb popełnienia przestępstwa na szkodę innej osoby. Szkody powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowano na blisko 3 tysiące złotych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie on teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego m.in. o uszkodzenie mienia.
Mężczyzna na jednej z wołowskich ulic rzucił przedmiotem w przejeżdżający samochód, a następnie po zatrzymaniu się pojazdu szarpał kierowcę i kierował w jego stronę groźby. W trakcie zajścia kilkukrotnie kopał jeszcze w auto i uderzał w dach.
 
Na miejsce skierowany został patrol. Funkcjonariusze w szybkim czasie obezwładnili i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna był bardzo agresywny i jak się wkrótce okazało, znajdował się pod wpływem alkoholu.

Straty powstałe w wyniku agresywnego zachowania sprawcy oszacowano na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Po wytrzeźwieniu 40-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, a także kierowania gróźb popełnienia przestępstwa wobec innej osoby. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606 – 364 – 011