Ta strona używa plików cookie!
close

Uszkodził 10 samochodów – został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 14 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Pijany szedł ulicami Trzebnicy i urywał lusterka zaparkowanych samochodów. Skierowani na miejsce policjanci natychmiast ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna został zatrzymany chwilę później w trakcie awantury domowej. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Resztę tej nocy spędził już w policyjnym areszcie, a teraz za spowodowanie uszkodzeń odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Referatu Patrolowo - Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy otrzymali informację od jednego z mieszkańców o młodym mężczyźnie, który idzie ulicą i urywa lusterka w zaparkowanych samochodach.

Funkcjonariusze szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Podejrzanego zatrzymali już w jego domu, w trakcie wszczętej przez niego awantury. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało u 35 - latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił on prosto do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Pojazdy, które uszkodził podejrzany, miały urwane lub potłuczone lusterka. Obecnie pokrzywdzeni szacują poniesione straty.

Za tego typu czyny w świetle obowiązujących przepisów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. szt. Piotr Dwojak
tel. 694-438-826