Ta strona używa plików cookie!
close

Usłyszał zarzuty włamań. Wartość strat sięgnęła 83 tys. zł.

Data dodania: 3 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież kół samochodowych. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu dwa włamania do mieszkań. Łupem sprawcy padły portfele, dokumenty, pieniądze, komputery, telefony, biżuteria, a nawet samochód z kluczykami. Pokrzywdzeni wartość skradzionych przedmiotów wycenili na 83 tys. zł.

Zgorzeleccy policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności w sprawie kradzieży kół samochodowych, która miała miejsce pod koniec sierpnia br. uzyskali informacje, które pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znany funkcjonariuszom z wcześniejszych przestępstw.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży aluminiowych kół o wartości 4 tys. zł, do którego się przyznał. Dodatkowo policjanci udowodnili zatrzymanemu dwa włamania do mieszkań, które miały miejsce na początku czerwca br. Łupem sprawcy padły wówczas portfele, dokumenty, pieniądze, komputery, telefony, biżuteria oraz samochód z kluczykami. Pokrzywdzeni wartość strat wycenili na 83 tys. zł.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z działalnością 31 - latka sprawdzając, czy nie ma on na swoim koncie innych zdarzeń. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294