Ta strona używa plików cookie!
close

Usiłował przekupić funkcjonariuszy – trafił do policyjnego aresztu

Data dodania: 10 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Jechał bez dokumentów i pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu do kontroli usiłował wręczyć pieniądze średzkim funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kierowca został zatrzymany po informacji przekazanej dyżurnemu średzkiej policji o nietrzeźwym kierującym poruszającym się drogą pomiędzy miejscowościami Ciechów i Cesarzowice. Policjanci  zauważyli auto ze zgłoszenia, które następnie zatrzymali do kontroli przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierującym okazał się 36-letni mężczyzna, który nie posiadał przy sobie prawa jazdy, ani dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Ponadto policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Podejrzenia potwierdziło przeprowadzone badanie, które wskazało u kierującego ponad dwa promile.

36-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zaproponował funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Policjanci poinformowali kierowcę, że taka propozycja to przestępstwo. Ten jednak, nie zważając na konsekwencje, nadal obstawał przy „swoim sposobie” zakończenia kontroli, kładąc na siedzeniu w radiowozie 240 zł. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci przedstawili mu również zarzut korupcyjny. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
Oficer Prasowy
asp. Marta Stefanowska
tel. 693 – 726 – 093