Ta strona używa plików cookie!
close

Usiłował porwać dziewczynkę - został zatrzymany

Data dodania: 1 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia dziewczynki. Mężczyzna, aby zdobyć zaufanie dziecka podawał się za funkcjonariusza Policji. 37-latek usłyszał już zarzuty. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełniony czyn może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o próbie uprowadzenia dziewczynki poniżej 15-go roku życia przez mężczyznę, który podawał się za funkcjonariusza Policji, po czym sprawca uciekł w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia personaliów sprawcy i jego zatrzymania. W wyniku pracy operacyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 3 lat.

Policjanci apelują rodziców zachęcają wszystkich rodziców i opiekunów, aby rozmawiali z dziećmi o niebezpiecznych sytuacjach, a także sposobach ich unikania. Ważne jest również kształtowanie u najmłodszych postawy ograniczonego zaufania do osób nieznajomych.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294

 

 

Galeria