Ta strona używa plików cookie!
close

Urwał głowę „Górnikowi z orkiestry” - został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 3 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Oderwał głowę „Górnikowi z orkiestry” - porcelanowej figurki gwarka, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki pracy wałbrzyskich policjantów, młody wandal został zatrzymany w jednym z mieszkań na ternie miasta. Czynności procesowe przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że to nie jedyne popełnione przez nastolatka przestępstwo.

Policjanci drugiego komisariatu w Wałbrzychu otrzymali informację o uszkodzeniu kolejnej porcelanowej figurki gwarka – tym razem „Górnika z orkiestry”, usytuowanej przy pl. Teatralnym. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Widać na nim jak nieznana młoda osoba ręką odrywa głowę „górnikowi”. Mundurowi ustalili, że za zniszczeniem mienia o wartości ponad 3 tysięcy złotych stoi młodociany mieszkaniec miasta. 18-latek został zatrzymany.

Policjanci w toku czynności procesowych udowodnili wałbrzyszaninowi dodatkowo przywłaszczenie 7 czerwca tego roku karty bankomatowej i dokonanie za jej pomocą 9 płatności zbliżeniowych na łączną kwotę blisko 250 zł. W tym drugim przypadku nastolatek działał wspólnie ze swoim 14-letnim kolegą, który także został zatrzymany i stanie teraz przed sądem dla nieletnich.

Obaj nastolatkowie przyznali się do popełnienia czynów. 18-latek za może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Powiązane wiadomości