Ta strona używa plików cookie!
close

Uroczyste wręczenie nagród dla finalistów Turnieju Dyżurnych Jednostek Organizacyjnych Policji województwa dolnośląskiego

Data dodania: 18 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców Finału Turnieju Dyżurnych Jednostek Organizacyjnych Policji województwa dolnośląskiego. Puchary, dyplomy i nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Najlepszy z dyżurnych - asp.szt. Krzysztof Kozubal z KMP w Wałbrzychu, będzie reprezentował garnizon dolnośląski w finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się w szkole Policji w Katowicach.

Bez dobrego dyżurnego nie ma prawidłowo funkcjonującej jednostki Policji. Często to ten funkcjonariusz odpowiedzialny jest za prawidłowe, kompleksowe pozyskanie informacji o zdarzeniu, przetworzenie jej i odpowiednie kierowanie dostępnych policjantów oraz sprzętu. Zmieniająca się rzeczywistość ze względu na specyfikę wykonywanych zadań stawia nowe wyzwania Policji. Szczególnie ważne jest zarówno zapewnienie bezpieczeństwa jak i jego poczucie przez społeczeństwo. Działania podejmowane przez Policję powinny być profesjonalne, sprawne i co najważniejsze - skuteczne. A to wszystko wiąże się ze skutecznym procesem zarządzania zasobami ludzkimi. By sprostać wymaganiom oraz umiejętnie dysponować posiadanymi siłami i środkami, a także w odpowiedni sposób nadzorować powierzone zadania każdy funkcjonariusz pełniący służbę na stanowisku kierowania musi zdawać sobie sprawę, że niezbędna jest do tego nie tylko wiedza wynikająca z doświadczenia zawodowego, ale także ta nabywana zarówno w ramach doskonalenia zawodowego, jak i samodoskonalenia.

W związku z tym powrócono do formuły, która pozwoliła wyłonić najlepszych funkcjonariuszy pracujących na stanowiskach kierowania jednostek organizacyjnych w całym kraju. Jest to związane także z podkreśleniem rangi zajmowanego stanowiska, budowania autorytetu wśród społeczeństwa, policjantów, a także przełożonych. Ogólnopolski Turniej Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji został podzielony na IV etapy. Pierwszy z nich odbył się na terenie komend miejskich i powiatowych, gdzie po rozwiązaniu testu wyłoniono reprezentantów jednostek. Następnie Wydział Sztab Policji KWP we Wrocławiu zorganizował II etap Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji garnizonu dolnośląskiego, na który stawiło się 33 funkcjonariuszy wyłonionych spośród wszystkich pełniących służbę na stanowiskach kierowania. Uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 40 pytań, na które określono ramy czasowe - 50 minut. Do kolejnego, III etapu, który odbył się także we Wrocławiu zakwalifikowało się 8 funkcjonariuszy z najwyższą liczbą pozytywnych odpowiedzi. Uczestnicy mieli tym razem do rozwiązania test wiedzy, udział w symulacji obsługi zgłoszenia w formie pisemnej, oraz udział w symulacji pracy na stanowisku kierowania. Funkcjonariusze, którzy zajęli w tym etapie trzy pierwsze miejsca to:

  • I - asp. szt. Krzysztof Kozubal z KMP w Wałbrzychu
  • II - asp. szt. Bartłomiej Kaczor z KMP we Wrocławiu
  • III - podkom. Sławomir Wojsa z KPP w Głogowie

W dniu 18 października 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zwycięzcom turnieju na szczeblu wojewódzkim puchary, dyplomy oraz nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. W listopadzie br. asp. szt. Krzysztof Kozubal z KMP w Wałbrzychu będzie reprezentował garnizon dolnośląski w finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, który odbędzie się w szkole Policji w Katowicach.

kom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KWP we Wrocławiu

 

Galeria