Ta strona używa plików cookie!
close

Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Miękini

Data dodania: 15 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

W Miękini odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji. Budynek m.in. dzięki współpracy i wsparciu samorządu lokalnego został gruntownie wyremontowany i zmodernizowany, aby spełniać potrzeby i oczekiwania zarówno mieszkańców gminy Miękinia, jak również funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - podinsp. Robert Frąckowiak oraz Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak.

Posterunek Policji w Miękini po modernizacji został wczoraj uroczyście otwarty. W uroczystości uczestniczyli  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - podinsp. Robert Frąckowiak, Wojewoda Dolnośląski - Paweł Hreniak oraz  przedstawiciele lokalnego samorządu: Starosta Powiatu Średzkiego - Krzysztof Szałankiewicz i gospodarz terenu Wójt Gminy Miękinia - Jan Marian Grzegorczyn.

Na początku Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej nadkomisarz Dariusz Smoliński przywitał zaproszonych gości. Podkreślił, jak ważna jest  współpraca i porozumienie instytucji oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dla dobra społeczności lokalnej, dziękując tym samym za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Przypomniał też, że oddanie do użytku nowo wyremontowanego obiektu, wpisuje się w obchody 100 rocznicy powstania Policji Państwowej.

Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, po którym wszyscy udali się do zmodernizowanego budynku Posterunku Policji, aby zapoznać się z warunkami,  w jakich przyjmowani są interesanci oraz w jakich miękińscy funkcjonariusze pełnią służbę.

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria