Ta strona używa plików cookie!
close

Uprawiał marihuanę i nielegalnie posiadał broń - policjanci zatrzymali mężczyznę

Data dodania: 11 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki, a także uprawiał w doniczkach ziele konopi. Mężczyzna prowadząc uprawę nielegalnie podłączył się do skrzynki energetycznej. Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać ponad 70 porcji handlowych. Ponadto mężczyzna posiadał rewolwer, na który nie miał wymaganego zezwolenia. Teraz grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę, posiadanie środków odurzających, nielegalne posiadanie broni oraz kradzież energii elektrycznej.

Do zatrzymania doszło w związku z podejrzeniem, że mężczyzna może posiadać w domu środki odurzające.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukania jego mieszkania  i posesji znaleźli blisko 20 krzewów ziela konopi, w różnej fazie wzrostu, a w domu marihuanę oraz rewolwer, na który nie posiadał wymaganego zezwolenia. Z zabezpieczonej marihuany łącznie można uzyskać ponad 70 porcji handlowych. Ponadto okazało się, że 36-latek w celu uprawy ziela nielegalnie podłączył się do skrzynki energetycznej.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się handlem narkotykami. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria