Ta strona używa plików cookie!
close

Upozorowali napad na sklep – policjanci zatrzymali osoby podejrzane

Data dodania: 27 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z komisariatu w Bogatyni wspólnie z kolegami ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, podejrzanych o upozorowanie napadu na jeden z marketów na ternie gminy. Sprawcy ukradli kasetki kasy fiskalnej z zawartością pieniędzy w walucie polskiej i euro o wartości prawie 6 tysięcy złotych. Szybkie działania policjantów pozwoliły na wyjaśnienie okoliczności kradzieży. Jak się okazało sprzedawca wspólnie ze znajomymi upozorował napad. Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni przed godz. 21.00 został powiadomiony o napadzie na jeden z marketów na terenie gminy, gdzie mężczyzna w kominiarce z przedmiotem przypominającym broń miał wejść do sklepu i krzyczeć do sprzedawcy, że „to napad”. Następnie napastnik miał zabrać kasetkę kasy fiskalnej z zawartością pieniędzy w kwocie prawie 6 tysięcy złotych.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci kryminalni z Bogatyni i Zgorzelca, technik kryminalistyki oraz przewodnik psa służbowego z psem tropiącym. Niezwłocznie podjęte działania pozwoliły na zatrzymanie osób podejrzewanych o napad i odzyskanie części skradzionej gotówki. Jak się okazało całe zdarzenie zostało upozorowane przez pracownika sklepu oraz jego znajomych. Policjanci w tej sprawie zatrzymali trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobietę.

Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł