Ta strona używa plików cookie!
close

Upadł na chodnik i rozbił głowę. Na szczęście w pobliżu byli policjanci

Data dodania: 27 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej drogówki, po zakończonych czynnościach związanych ze zdarzeniem drogowym, zauważyli jak idący chodnikiem mężczyzna nagle upada i silnie uderza głową w chodnik. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do niego i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna był nieprzytomny i dostał drgawek, które utrudniały mu oddychanie. Policjanci udrożnili jego drogi oddechowe, co przywróciło mu prawidłowy oddech. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni, chwilę później, zabrali chorego do szpitala. Jak się okazało, miał on silny atak epilepsji. Dzięki szybkiej i skutecznej pomocy policjantów, udało się uniknąć być może tragicznych w skutkach następstw tego wydarzenia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej we Wrocławiu, w ramach realizacji zadań służbowych, zajmowali się obsługą zdarzenia drogowego i udzielali pomocy osobom poszkodowanym. Zaraz po zakończeniu tych czynności policjanci zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę. Nic nie wskazywało na to, że coś wydarzy się chwilę później. Przechodzień w pewnym momencie zatoczył się i upadł na chodnik. Spowodowało to silne uderzenie głową w płyty chodnikowe oraz utratę przytomności.

Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do leżącego 56-latka, żeby sprawdzić jego stan i udzielić pomocy. Mężczyzna silnie krwawił i w dalszym ciągu był nieprzytomny. Policjanci sprawdzili jego funkcje życiowe i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna w trakcie opatrywania zaczął mieć niekontrolowane drgawki. Utrudniało to znacznie jego oddychanie. Funkcjonariusze zabezpieczyli go i ułożyli w pozycji bezpiecznej tak, aby mógł swobodnie zaczerpnąć oddech. Mundurowi o wszystkim poinformowali dyżurnego oraz wezwali ratowników medycznych. Do czasu przyjazdu medyków, policjanci monitorowali funkcje życiowe mężczyzny oraz zabezpieczyli teren dookoła, dla bezpieczeństwa rannego, przechodniów oraz kierowców. Następnie pomogli im przetransportować chorego do karetki, którą został zabrany do szpitala.

Jak się okazało mężczyzna ten doznał silnego ataku epilepsji. Podczas upadku odniósł obrażenia, których skutki, dzięki szybkiej pomocy policjantów nie skończyły się tragicznie. 56-latek po wizycie w szpitalu bezpiecznie powrócił do domu.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

Powiązane wiadomości