Ta strona używa plików cookie!
close

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Podczas próby zatrzymania zajeżdżał drogę policjantom

Data dodania: 24 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

W ręce policjantów patrolu prewencji lubińskiej komendy wpadł 25-letni mieszkaniec miasta, który siedząc za kierownicą Hondy za zatrzymał się do kontroli drogowej. Zajeżdżał drogę ścigającym go policjantom i łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego. Powodem ucieczki były zażyte przez kierowcę narkotyki oraz oczekująca na niego kara pozbawienia wolności na okres 2 lat za wcześniejsze przestępstwa. Pasażer znajdujący się pojeździe naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Tuż po godzinie 23.00, na ul. Krupińskiego w Lubinie, siedzący za kierownicą Hondy Civic mężczyzna, zignorował wezwanie policjantów do zatrzymania się. Uciekał ulicami miasta, zajeżdżał drogę funkcjonariuszom, przekraczał prędkość i łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. Kilka ulic dalej został zatrzymany. Kierowca i pasażer nie stosowali się do żadnych poleceń policjantów. Zamknęli się w środku pojazdu i nie otwierali drzwi na wezwanie mundurowych. Funkcjonariusze byli zmuszeni wybić szyby boczne w samochodzie, aby obezwładnić i zatrzymać obu mężczyzn.

W trakcie interwencji pasażer naruszył nietykalność osobistą jednego z policjantów. Kierowcą pojazdu okazał się 25-letni mieszkaniec Lubina. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna ten był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 2 lat. Dodatkowo badanie na zawartość narkotyków potwierdziło, iż 25-latek kierował pojazdem będąc pod ich wpływem. Drugi z zatrzymanych to 23 – letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Kierowca będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może też nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres nawet 15 lat. W związku z poprzednimi przestępstwami jakich dokonał w przeszłości 25-latek, został on już przewieziony do Zakładu Karnego we Wrocławiu. Natomiast 23-letni pasażer usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

 

Powiązane wiadomości