Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradli słodycze, a następnie zaatakowali pracownika ochrony

Data dodania: 9 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Najpierw ukradli artykuły spożywcze z marketu, a następnie chcąc utrzymać się w ich posiadaniu zaatakowali pracownika ochrony, po czym uciekli. Przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania dwóch 22-letnich mieszkańców, którym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w jednym z wałbrzyskich marketów. Dwaj młodzi mężczyźni zabrali słodycze o wartości kilkunastu złotych, co zauważył pracownik ochrony, który zareagował na ich zachowanie. Złodzieje nie chcieli jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia doprowadzili poszkodowanego do stanu bezbronności, przewracając go na ziemię.

Zaalarmowani wałbrzyscy policjanci z Komisariatu II w Wałbrzychu po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli działania mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki własnym informacjom funkcjonariusze po dwóch dniach od zdarzenia zatrzymali pierwszego z podejrzanych na przystanku autobusowym przy jednej ulic, a po kolejnych dwóch w ich ręce wpadł drugi ze sprawców. Obaj zatrzymani to 22-letni mieszkańcy Wałbrzycha.

Podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wyjaśnienia. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604 – 426 – 995

 

Powiązane wiadomości