Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradli samochód, a jeden z nich kierował nim pod wpływem alkoholu z aktualnym zakazem oraz posiadał przy sobie narkotyki – obaj trafili do policyjnego aresztu

Data dodania: 13 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Sprawcy wykorzystali fakt pozostawienia otwartego auta z kluczykami. Ponadto okazało się, że jeden z nich, prowadzący skradzione auto, posiada zakaz kierowania pojazdami, a ponadto był po użyciu alkoholu i miał przy sobie narkotyki. Prawdopodobnie kierował też pod ich wpływem. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszem z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, którzy podejrzewani są o kradzież pojazdu. Ponadto 21-latek podejrzewany jest o kierowanie autem po użyciu alkoholu, naruszenie zakazu sądowego, posiadanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego. Pokrzywdzony powiadomił policję o kradzieży swojego pojazdu o wartości 6000 zł. Jak oświadczył, złodzieje wykorzystali fakt pozostawienia otwartego auta wraz z kluczykami.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie samochodu oraz osób, które dopuściły się tego przestępstwa. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok próbowali uciekać. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Okazało się, że 21-latek posiadał przy sobie narkotyki, a w plecaku dokumenty oraz kluczyki od skradzionego pojazdu. Po krótkiej rozmowie mężczyźni wskazali miejsce, gdzie pozostawili auto. 21-latek przyznał się, że kierował nim będąc po spożyciu alkoholu oraz narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań. Policjanci ustalili, że posiada on również zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490