Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradli mienie o wartości kilku tysięcy złotych i… dwa króliki - zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 28 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

W ręce złotoryjskich kryminalnych wpadło trzech mężczyzn, którzy w okresie kilkunastu dni dokonywali wielokrotnych kradzieży i włamań do niezamieszkałego domu na terenie gminy Świerzawa. Ich łupem padły przedmioty o łącznej wartości kilku tysięcy złotych i… 2 króliki. Policjanci odzyskali większość utraconego mienia, w tym także zwierzęta. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie gminy Świerzawa doszło do kradzieży z włamaniem. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że dom od pewnego czasu nie był stale zamieszkany, ale kobieta   doglądała go regularnie. Nieobecność właścicieli skusiła amatorów cudzego mienia, którzy dokonali wielokrotnych kradzieży i włamań do budynku. Ich łupem padały przedmioty, które mogli łatwo spieniężyć m.in. skuter, elektronarzędzia, sprzęt do ćwiczeń, sprzęt rtv oraz rowery. Uwagę sprawców zwrócił też żywy inwentarz znajdujący się w lokalu, gdyż dokonali kradzieży również 2 królików. Wartość poniesionych strat właściciele oszacowali na kwotę kilku tysięcy złotych.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi ustalili osoby podejrzewane o dokonanie tych przestępstw. Zatrzymanych zostało 5 mężczyzn z powiatu złotoryjskiego, lwóweckiego i bolesławieckiego. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 3 z nich usłyszało zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, w tym także dwa króliki.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

Biały królik