Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł wyposażenie domu w budowie – policjanci zatrzymali włamywacza

Data dodania: 19 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do jednego z domów jednorodzinnych. Funkcjonariusze działając w tej sprawie odzyskali znaczną część utraconego mienia m.in. lodówkę i grzejnik oraz deskę surfingową. Mężczyźnie grozić może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku podjętych działań operacyjnych ustali i zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Do tego przestępstwa doszło na początku lipca br. w gminie Bolesławiec. Sprawca włamał się do nowo budowanego domu i ukradł różne przedmioty o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych. Pracując nad tą sprawą i analizując zabezpieczone materiały dowodowe policjanci namierzyli miejsce, w którym sprawca po kradzieży przechowywał swój łup. Sprawdzenia doprowadziły do odzyskania m.in. skradzionej lodówki, paneli podłogowych, grzejnika, a także deski surfingowej.

Przeszukując miejsce zamieszkania zatrzymanego policjanci ujawnili też 75 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

34-letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Potwierdzono, że był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria