Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł wózek inwalidzki – został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 5 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 51-latka podejrzanego o kradzież wózka inwalidzkiego z jednej z placówek medycznych. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na 1500 zł. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu medycznego z SOR-u tutejszego szpitala.

Do zdarzenia doszło w jeleniogórskiej placówce leczniczej, do której wybrał się 51-latek. Jednak celem jego wizyty nie było skorzystanie z pomocy medycznej, lecz coś dużo mniej oczywistego. Mężczyzna po krótkiej wizycie postanowił, że opuści szpital, ale nie chciał wychodzić z pustymi rękami, zabrał więc ze sobą wózek inwalidzki, który stał na korytarzu. Personel medyczny, gdy zauważył osobę oddalającą się ze sprzętem, zawiadomił policję. 

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności, które doprowadziły do zlokalizowania i zatrzymania mężczyzny na jednej z ulic Jeleniej Góry. 51-latek chciał sprzedać skradziony wózek, a pieniądze zamierzał przeznaczyć na własne potrzeby. Właściciel skradzionego mienia wycenił jego wartość na kwotę 1500zł.

Teraz mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600 – 432 - 204

 

Powiązane wiadomości