Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł ubrania dla dzieci i artykuły spożywcze. Jest już w rękach policjantów

Data dodania: 30 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Szybka reakcja lubińskich policjantów doprowadziła do zatrzymania młodego mężczyzny, który dokonał kradzieży w dwóch sklepach. Sprawca zabrał m.in. ubrania dziecięce i artykuły spożywcze, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili rysopis podejrzanego i namierzyli złodzieja oraz odzyskali zrabowane mienie. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował jeszcze uciec, dodatkowo naruszył także nietykalność jednego z interweniujących policjantów. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Oficer dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Jeden ze świadków wskazał drogę ucieczki młodego mężczyzny. Drogą radiową natychmiast policjant podał rysopis sprawcy. Funkcjonariusze z wydziału prewencji szybko zauważyli osobę, odpowiadającą opisowi podejrzanego. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać, a trzymaną w ręku torbę odrzucił. Podczas zatrzymania 18-latek stawiał opór, był agresywny i próbował uciec. Naruszył także nietykalność cielesną interweniującego policjanta.

Okazało się, że jest to mieszkaniec gminy Lubin, bardzo dobrze znany funkcjonariuszom z podobnych przestępstw. W torbie, którą wcześniej mężczyzna odrzucił, policjanci znaleźli skradzione, jak się okazało, w dwóch innych sklepach rzeczy. Były to akcesoria i ubrania dziecięce, a także golarki i karton czekolad, na łączną kwotę ponad 1000 złotych.

Teraz 18-latek odpowie przed sądem. Przypominamy, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież do lat 5.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601-974-322

 

 

Galeria