Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł samochód i prowadził go bez uprawnień mając ponad 2,6 promila – trafił do policyjnego aresztu

Data dodania: 10 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Okazało się, że prowadził skradzione auto nie mając uprawnień, a mając ponad 2,6 promila. Prowadząc samochód stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w inne auta, a następnie w ogrodzenie. Za swoje wyczyny, zatrzymany odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Kamiennej Góry. Jak ustalili policjanci, kierowca jadąc samochodem marki VW Transporter, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji z dwoma innymi autami.
 
Po zatrzymaniu okazało się, że 39 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry był pod silnym działaniem alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila. Ponadto w trakcie kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, a auto, którym się porusza jest kradzione.
 
Teraz mężczyzna za włamanie do samochodu i jego kradzież oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Dodatkowo zostanie ukarany za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KPP Kamienna Góra)