Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł rower, zauważony przez świadków porzucił go, a następnie uciekł. Policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 27 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło w gminie Mysłakowice na terenie powiatu jeleniogórskiego. Mężczyzna wykorzystał okazję podczas odbywającej się imprezy sportowej i ukradł jeden z pozostawionych jednośladów. Zauważyli go kibice. Przestraszony sprawca porzucił rower i uciekł. Miał pecha, gdyż na miejscu policjanci znaleźli dokument bankowy z jego nazwiskiem. Zatrzymanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Legnicy, pełniący służbę na terenie Kowar zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o usiłowanie kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 24 września br. około godziny 19.00 na terenie gminy Mysłakowice, podczas odbywającej się imprezy sportowej. Część z osób wybrała się kibicować na rowerach. 20-latek wypatrzył sobie jeden z nich i go zabrał. Sytuację tę zauważyli kibice i krzykiem zareagowali na kradzież. Wystraszony mężczyzna porzucił łup i uciekł.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Mężczyzna miał pecha, gdyż policjanci w miejscu porzucenia roweru znaleźli dokument bankowy z jego nazwiskiem. Jeszcze tego samego dnia zapukali do jego mieszkania.

20-latek przyznał się od próby kradzieży, za co teraz grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490