Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł ponad 600 litrów paliwa - mężczyzna został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 26 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Przymocował na samochodzie skradzione wcześniej tablice rejestracyjne, przyjechał nim na stację benzynową pomimo aktualnego zakazu kierowania pojazdami, zatankował ponad 600 litrów benzyny i odjechał nie płacąc za zakupy. 25-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił już w ręce wałbrzyskich policjantów i odpowie teraz za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież paliwa na stacji benzynowej. Do zdarzenia doszło na początku października bieżącego roku. Jak ustalili policjanci sprawca podjechał samochodem pod dystrybutor i mając w bagażniku pojemny zbiornik na paliwo zatankował aż 600 litrów benzyny, a następnie uciekł.  Na pojeździe złodziej umieścił tablice rejestracyjne skradzione z innego samochodu.

Policjanci prowadząc działania operacyjne szybko ustalili podejrzewanego o ten czyn 25-latka. Kwestią czasy było tylko jego zatrzymanie. Młody wałbrzyszan trafił ostatecznie w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy. Policjanci I komisariatu ustalili podczas czynności dodatkowo, że mężczyzna w momencie dokonania kradzieży paliwa jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami i zabezpieczyli auto służące do popełnienia przestępstwa.

25-latek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. Grozi mu łączna kara pozbawienia wolności do lat 5.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

7 MB

Galeria