Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł ponad 1000 litrów paliwa z ciężarówek - usłyszał 6 zarzutów

Data dodania: 13 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego postawili 6 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu mieszkańcowi Zielonej Góry. Sprawca specjalizował się we włamaniach do baków pojazdów ciężarowych i kradzieży paliwa. Działając w ten sposób ukradł ponad 1000 litrów oleju napędowego. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie ustalili podejrzanego w sprawach kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Zielonej Góry używając pożyczonego samochodu dostawczego wyszukiwał miejsca nieoświetlone i bez monitoringu gdzie zaparkowany został samochód ciężarowych. Następnie pod osłoną nocy włamywał się do baku i wypompowywał znaczne ilości oleju napędowego. Skradzione paliwo trafiało do zbiornika ukrytego w części ładunkowej pojazdu, którym się przemieszczał.

Policjanci z Kruszyna udowodnili 31-latkowi dokonanie 5 przestępstw w okresie od stycznia do marca 2019 roku.

Kolejny zarzut kradzieży z włamaniem do baku pojazdu ciężarowego i kradzież 200 litrów paliwa zatrzymany usłyszał od funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu, ponieważ okazało się podejrzany prowadził działania przestępcze również w tej części powiatu bolesławieckiego

31-letni mieszkaniec Zielonej Góry przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany łącznie dokonał kradzieży ponad 1000 litrów paliwa powodując starty na kwotę ponad 5 tys. złotych.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

Policjant z zatrzymanym w kajdankach mężczyzną