Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradł pióro z pomnika Aleksandra Fredry, został zatrzymany dzięki miejskiemu monitoringowi

Data dodania: 8 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej interweniowali dziś w nocy wobec mężczyzny, który ukradł pióro z pomnika Aleksandra Fredry. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami obsługującymi miejski monitoring, sprawca został zatrzymany już po kilkunastu minutach od zdarzenia. 20-latek próbował tłumaczyć, że zabrał pióro z pomnika, bo wydawało mu się to niezwykle zabawne. Mężczyzna został przewieziony na komisariat i za swój wyczyn odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiejszej nocy, około godziny 4 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Ołbin otrzymali zgłoszenie o kradzieży mającej miejsce na Rynku Starego Miasta. Policjanci od razu pojechali na miejsce, żeby podjąć interwencję i działania zmierzające do zatrzymania sprawcy. Jak się okazało, młody mężczyzna ukradł pióro z pomnika Aleksandra Fredry, znajdującego się w miejscu objętym zasięgiem co najmniej kilku kamer. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami obsługującymi miejski monitoring, patrol prowadzący interwencję uzyskał natychmiastowe informacje o wyglądzie mężczyzny oraz kierunku, w którym uciekł.

Policjanci rozpoczęli przeszukiwanie pobliskiego terenu. Po kilku minutach, będąc na jednej z sąsiednich ulic, zauważyli mężczyznę pasującego do podanego rysopisu. 20-latek został od razu zatrzymany a funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli u niego skradzione pióro. Mężczyzna próbował tłumaczyć, że zabrał je, bo wydawało mu się, że jest to niezwykle zabawne i mógłby później pochwalić się swoim wyczynem. Został przewieziony na komisariat. Monitoring, który zarejestrował zdarzenie, policjanci zabezpieczyli w celach dowodowych. Skradzione pióro wkrótce powróci na swoje miejsce.

O losie 20-latka natomiast zdecyduje teraz sąd.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
693 – 403 – 817